وکیل طلاق توافقی در مشهد در سریعترین زمان ممکن

در مواردی که زوجین هر دو درخواست طلاق دارند و طلاق را آخرین راه می دانند طلاق توافقی سریعترین و کم دردسرترین نوع طلاق می باشد. گرچه طلاق توافقی بدون وکیل نیز امکان پذیر است اما به منظور آگاهی از مواردی مانند اینکه طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟ شرایط طلاق توافقی چگونه است؟ مهریه در طلاق توافقی، نفقه در طلاق توافقی، حضانت فرزندان بعد از طلاق توافقی و … باید از یک وکیل طلاق توافقی باتجربه کمک بگیرید تا از حقوق خود طبق قانون مطلع و برخوردار شوید. برای طلاق توافقی در مشهد نیاز به یک وکیل طلاق توافقی در مشهد دارید.در این نوشته موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

 • طلاق توافقی چیست؟
 • ویژگی های طلاق توافقی
 • مراحل طلاق توافقی در مشهد
 • مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در مشهد
 • مدت زمان طلاق توافقی در مشهد توسط وکیل
 • طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور
 • بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

 

«وکیل طلاق توافقی در مشهد در کوتاهترین زمان ممکن»

طلاق توافقی چیست ؟ وکیل طلاق توافقی در مشهد

با وجود این که در فرهنگ و قانون و عرف جامعه‌ی ما طلاق امر پسندیده‌ای نیست؛ اما با این حال مجموعه‌ی قوانین و مقررات حقوقی ما برای کسانی که در زندگی زناشویی خود به مشکلات حاد و غیر قابل حل برخورد می‌کنند، گزینه جدایی و طلاق را پیش روی زوجین قرار داده است. زمانی که کار به این نوع از طلاق بکشد به طور قطع شما نیاز به وکیل طلاق توافقی خواهید داشت که در ادامه مطلب نقش این وکیل در پرونده طلاق نمایان خواهد شد.

از آن جایی که همه می‌دانیم شرایط همه افراد و زوجین یکسان نیست و مشکلات متعددی ممکن است بر سر راه آن‌ها باشد تا در نهایت به اختلاف و جدایی ختم شود، قانون انواع طلاق را در مقررات خود در نظر گرفته است تا هر کس با شرایطی که دارد بهترین آن را انتخاب کند و قانون بتواند از هر یک از زن و شوهر حمایت‌های لازم را داشته باشد تا حقوق فردی و اجتماعی خود را بگیرند.

اگر در شهر مشهد سکونت دارید باید از یک وکیل طلاق توافقی باتجربه کمک بگیرید. آقای ابراهیمی مهر وکیل پایه یک دادگستری در مشهد هستند که با دارا بودن بیش از صدها پرونده موفق در مشهد می توانند شما را در زمینه طلاق توافقی در شهر مشهد راهنمایی نمایند.

یکی از زمینه های کاری آقای ابراهیمی مهر رسیدگی به پرونده های مربوط به امور خانواده مانند طلاق توافقی فوری ، طلاق به درخواست زوج ، طلاق به درخواست زوجه ، تمکین ، نفقه ، سرپرستی ، حضانت ، مهریه ، اثبات زوجیت و …. می باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

۶۸۶۲ ۱۱۸ ۰۹۱۵

طلاق توافقی به این معناست که زوجین که با یکدیگر جهت ادامه ی زندگی مشترک تفاهم نداشته باشند و میخواهند بدون دغدغه و دردسر به زندگی زناشویی خود خاتمه دهند به صورت توافقی از یکدیگر جدا میشوند ؛معمولا سوالی که مبتلا به بوده و توسط زوجین که میخواهند از یکدیگر به صورت توافقی جدا شوند این است که تکلیف حضانت فرزند، مهریه یا نفقه و … بعد از طلاق توافقی به چه صورت خواهد بود؟
پاسخ سوال بسیار آسان است چرا که همانطور که که از نام طلاق توافقی در مشهد پیداست زوجین قبل از مراجعه به دفتر وکالت میبایست تمامی توافقات خود را انجام دهند و نسبت به تمام موضوعات تصمیم گیری نمایند چرا که رای دادگاه بر اساس توافق طرفین که به صورت مکتوب و به امضا طرفین میرسد صادر خواهد شد و پس از قطعیت رای دادگاه و اجرای صیغه طلاق دیگر فرصتی برای اصلاح آن وجود ندارد و زوجین باید قبل از تصمیم به طلاق با دقت تمام نسبت به این موضوع فکر و تصمیم گیری نمایند تا دچار پشیمانی نگردند.
توصیه میگردد در زمان مراجعه به دفتر وکالت زوجین از صورت جلسه ی تنظیمی که توسط وکیل انجام میگیرد کپی دریافت تا با خاطری آسوده طلاق خود را نهایی نمایند.

ویژگی های طلاق توافقی 

طلاق توافقی ویژگی‌های زیادی دارد که باعث شده است در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

بهترین وکیل خانواده در مشهد | وکیل دعاوی خانواده در مشهد
بیشتر بدانید

یکی از مهم ترین ویژگی‌های طلاق توافقی این است که در کم ترین زمان و بدون اتلاف وقت مراحل قانونی طلاق را طی می‌کند، چرا که به دلیل وجود توافق، بسیاری از جلسه‌های دادگاه و فواصل آن و همچنین مراحل صدور رأی طلاق مثل ارجاع به داوریحذف می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های طلاق توافقی این است که چون هر دو طرف در تمام شرایط و مفاد طلاق صحبت کرده اند و به توافق رسیده‌اند؛ بدون دعوا و بحث و کشمکش پرونده طلاق به نتیجه می‌رسد.

 

وکیل طلاق توافقی در مشهد

یکی دیگر از مهم ترین خصوصیات طلاق توافقی این است که زوجین قبل از مراجعه به دادگاه باید در تمامی مسائل مربوط به مهریه و نفقه و حضانت فرزندان خود و حتی در مورد وسایل خانه و جهیزیه به طور کامل صحبت کنند و به توافق برسند.

دادگاه هیچ دخالتی در تصمیم گیری زوجین نمی‌کند و هر تصمیمی که در مورد این مسائل بگیرند مورد توافق دادگاه هم هست.

از اصلی ترین خصوصیات طلاق توافقی که مزیت بزرگی برای آن محسوب می‌شود این است که در هیچ یک از مراحل انجام طلاق و دادگاه، نیاز به حضور زوجین نیست و وکیل طلاق توافقی می‌تواند به نمایندگی از دو طرف تمام کارهای طلاق توافقی را تا صدور رأی طلاق به عهده بگیرد. بنابراین برای طلاق توافقی در مشهد کافی است با یک وکیل طلاق توافقی در مشهد تماس بگیرید تا کلیه کارها را به نیابت از طرف شما انجام دهد.

مراحل طلاق توافقی در مشهد / نقش وکیل طلاق توافقی چیست ؟

اگر می خواهید درگیر مراحل قانونی برای طلاق توافقی نشوید می توانید به سادگی از یک وکیل طلاق توافقی مشهد کمک بگیرید تا وکیل طلاق توافقی بدون حضور زوجین تمامی مراحل طلاق توافقی را انجام دهد به نحوی که تمامی اقدامات توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام میگیرد و نیازی به حضور زوجین در دادگاه نمیباشد.

 1. اولین کاری که زوجین باید برای شروع فرآیند طلاق توافقی انجام دهند این است که در سامانه تصمیم طلاق ثبت نام کنند و بعد از وارد کردن مشخصات خود یکی از مراکز مشاوره مورد تأیید دادگاه خانواده را با تعیین روز و ساعت جلسه مشاوره، انتخاب می‌کنند و نوبت می‌گیرند.
 2. بعد از این که زوجین به مشاوره رجوع کردند، بایستی مشاور نظر خود را بدهد تا دادگاه بتواند در مورد آن تعیین تکلیف کند.
 3. بعد از این که نظر مشاور به دادگاه رسید، قاضی باید گواهی عدم امکان سازش را صادر کند و یا آن را رد کند.
 4. در صورت صدور گواهی عدم امکان سازش، طبق ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۹۱، زوجین سه ماه از تاریخ صدور رای فرصت دارند تا به دفترخانه طلاق مراجعه کنند و صیغه طلاق را جاری کنند.
 5. در این مرحله از طلاق توافقی حضور زن و شوهر الزامی است و اگر هر یک از آن‌ها نباشند صیغه طلاق جاری نخواهد شد و طلاق در دفتر ثبت نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی 

مدارکی را که وکیل طلاق توافقی باید در دست داشته باشد تا بتواند اقدامات لازم را انجام دهد؛ عبارتند از:

 • اصل و کپی شناسنامه زوجین
 • اصل و کپی کارت ملی زوجین
 • اصل و کپی سند ازدواج و یا عقد نامه
 • گواهی عدم بارداری در صورت مدخوله بودن 

وکیل طلاق توافقی و یا خود زوجین برای ثبت دادخواست در دفاتر خدمات قضایی به این مدارک نیاز دارند.

 

علاوه بر این مدارک برای این که صیغه طلاق جاری شود و ثبت شود؛ علاوه بر گواهی عدم امکان سازش، لازم است که اگر زوجه باکره است گواهی سلامت خود را به دفتر ثبت ازدواج و طلاق ببرد و در صورت باکره نبودن گواهی عدم بارداری را به مدارک خود ضمیمه کند.

علاوه بر این‌ها توافق نامه بین زوجین که در مورد مسائل مالی و حضانت فرزندان است و نظر مرکز مشاوره دادگاه و در صورتی که حق طلاق با زن باشد، داشتن وکالت نامه محضری طلاق هم لازم است.

مدارک طلاق توافقی مشهد
نکته: چنانچه زن از مرد وکالت در طلاق داشته باشد نیازی به شناسنامه زوج نمیباشد.
نکته: چنانچه زن قصد دارد وکالت در طلاق از همسرش اخذ نماید در وکالت نامه ی تنظیمی که توسط دفتر اسناد رسمی انجام میگیرد میبایست چند عبارت حتما در وکالت نامه وجود داشته باشد تا بدون مشکل و دغدغه کارش را به پایان برساند.
۱. در وکالت نامه زوج میبایست حق تجدیدنظر و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نماید.
۲. در وکالت نامه زوج به زوجه وکالت جهت اجرای صیغه ی طلاق و تشریفات آن را داده باشد.
۳. وکالت الزاما ضمن عقد خارج لازم و به صورت بلاعزل باشد تا زوج نتواند عزل نماید.
۴. در وکالت نامه ی تنظیمی کلمه ی ضم امین یا هر چیز دیگری که میتواند اختیارات زوجه را محدود کند نداشته باشد.
نکته: هر چند در طلاق توافقی زوجین میتوانند پس از طی پروسه ی ۳ ماه موفق به دریافت گواهی عدم امکان سازش گردند و نیازی به داشتن وکیل ندارند اما زمانی که زوجه از زوج وکالت در طلاق دارد میبایست یک وکیل برای زوج انتخاب تا با واسطه ایشان در دادگاه حاضر و گواهی عدم امکان سازش توسط قاضی صادر گردد.
نکته” قبل از صدور رای دادگاه مبنی بر گواهی عدم امکان سازش چنانچه هر یک از زوجین پشیمان گردند  وکیل طلاق توافقی در مشهد سرانجامی نخواهد داشت و منتهی به صدور دادنامه نمیگردد، و پس از رای دادگاه نیز مبنی بر عدم امکان سازش چنانچه هر یک از زوجین در محضر طلاق جهت اجرای صیغه ی طلاق حاضر نشوند  پس از مدت ۳ ماه گواهی عدم امکان سازش ابطال میشود

 

وکیل نفقه در مشهد 09151186862
بیشتر بدانید

وکیل طلاق فوری در مشهد

مدت زمان طلاق توافقی توسط وکیل طلاق توافقی چقدر است؟

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

در سریعترین زمان ممکن می توان در حدود ۲۰ روز کاری مراحل قانونی طلاق طلاق توافقی را انجام نمود اما این موضوع بستگی به شرایط موجود دارد. به عنوان مثال اگر گذراندن دوره مشاوره قبل از طلاق برای طلاق توافقی الزامی باشد مدت زمان بیشتری مورد نیاز است. برای طلاق توافقی در مشهد به صورت تضمینی توسط وکلای متخصص می توانید از بین وکلای مشهد یکی را انتخاب کرده و از او مشاوره بگیرید.

همان طور که به ویژگی‌های طلاق توافقی اشاره کردیم، سریع بودن آن از مزیت‌هایش محسوب می‌شد.

در صورتی که از وکیل حقوقی متخصص در زمینه طلاق توافقی استفاده کنید و در گواهی عدم بارداری صادر شود و مشکلی در توافقات بین دو طرف به وجود نیاید؛ وکیل طلاق توافقی می‌تواند در عرض سه هفته کاری از شروع قراردادی که بین وکیل و زوجین منعقد می‌شود، رأی عدم امکان سازش را بگیرد تا زوجین به دفتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کنند.

بهره گیری از تجربیات وکیل متخصص طلاق توافقی در این جا بسیار اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که در صورت اشتباه در هر یک از مراحل و تنظیم دادخواست، مدت زمانی که برای انجام طلاق توافقی در نظر گرفته شده است، افزایش پیدا می‌کند.

معمولاً کسانی که بدون داشتن وکیل طلاق توافقی اقدام به طلاق می‌کنند؛ صدور گواهی عدم سازش حدود سه الی چهار ماه زمان می‌برد.

شاید با خودتان بگویید در عوض داشتن وکیل در طلاق توافقی باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود ولی باید گفت که علاوه بر این که از تلف شده زمان شما جلوگیری می‌کند از بسیاری از هزینه‌های اضافه که ممکن است شما به خاطر نداشتن اطلاعات کافی متحمل شوید، جلوگیری می‌کند.

معمولاً در طلاق توافقی هم بیشتر هزینه‌های طلاق بین دو طرف نصف می‌شود، مگر این که درخواست طلاق از جانب یکی از طرفین باشد که به عهده همان شخص است.

ولی اگر دو طرف با هم دادخواست داده باشند، هزینه‌های دادرسی بین دو طرف تقسیم خواهد شد.

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

با توجه به تغییراتی که در مسیر طلاق توافقی فوری به وجود آمده است زوجین چنانچه قصد دارند تا شخصا خود اقدام به طلاق نمایند بدوا میبایست در سایت طلاق ثبت نام نمایند و پس از آن در طی یک بازه زمانی که حداقل ۴۵ روز به طول می انجامد مشاوره خود را طی ۵ جلسه انجام دهند و پس از فرایند مشاوره و تکمیل آن پرونده به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ارجاع و زوجین با حضور در این دفتر دادخواست خود را ثبت و به دادگاه ارجاع میگردد و پس از آن دادگاه با تعیین وقت قبلی و تشکیل جلسه و با درخواست زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر مینماید و پس از قطعیت رای دادگاه بنا به درخواست زوجین به محضر طلاق مراجعه مینمایند تا سند طلاق صادر گردد.
گواهی عدم امکان سازش ۳ ماه معتبر میباشد و چنانچه در این فاصله زمانی به محضر جهت اجرای صیغه طلاق مراجعه ننمایند میبایست تمامی فرایند فوق را مجددا طی نمایند
نکته” هیچ کدام از زوحین بدون اخذ رای از دادگاه خانواده نمیتوانند به دفترخانه ی طلاق مراجعه نمایند و دفتر طلاق نیز صرفا بر اساس رای قطعی دادگاه سند طلاق را صادر می نمایید
وکیل طلاق
سوال: آیا پس از طلاق امکان پاک نمودن اسم همسر سابق از شناسنامه وجود دارد؟
پاسخ: برای سوال فوق ۲ حالت متصور است حالت اول ” مربوط به زمانی است که زوجه دوشیزه نمیباشد و مدخوله است در اینجا امکان پاک نمودن شناسنامه و به اصطلاح سفید کردن آن تا زمان ازدواج مجدد وجود ندارد.
اما در حالت دوم” چنانچه زوجه باکره و غیر مدخوله باشد میتواند با رای دادگاه و شناسنامه ی که طلاق در آن ثبت شده است به اداره ی ثبت احوال مراجعه و شناسنامه ی خود را سفید نماید.

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

چنانچه زوجین یا هر یک از آنان در خارج از کشور هستند و امکان مراجعه به ایران را ندارند  و میخواهند خیلی سریع کارهای طلاق خود را انجام دهند میبایست از طریق سفارت یا کنسولگری و در آمریکا از طریق حفاظت منافع به یکی از دوستان و آشنایان و حتی به وکیل پایه یک دادگستری وکالت برای طلاق تنظیم نمایند و کلیه ی مدارک مربوطه را به آدرس وکیل ارسال نمایند. وکیل میتواند با توجه به اختیارات مندرج در وکالت نامه گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه اخذ و نهایتا چنانچه نسبت به ثبت طلاق وکالت داشته باشد آن را انجام دهد.
ایرانیان خارج از کشور میتوانند از طریق برنامه whatsapp با وکیل در تماس باشند.
طلاق توافق زوجین مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

طلاق توافقی، یا معمولا در قالب طلاق خلع، قرار می گیرد که درباره آن در نوشته مختص بحث طلاق فوری در مشهد و طلاق خلع، به تفصیل توضیح داده شد. در بعضی از موارد، شوهر، اختیار طلاق خود را با عقد وکالت رسمی در دفتر اسناد رسمی، تحت عنوان وکالت بلاعزل طلاق، به زوجه یا شخص ثالث، اعطاء می کند.

هزینه طلاق
بیشتر بدانید

دادن وکالت طلاق به زن، یا شخص ثالث، از بین برنده حق طلاق مرد، به معنی سلب اختیار مرد از اعمال حق طلاق نیست، بلکه وکیل طلاق توافقی فوری می تواند با استفاده از این وکالتنامه، جانشین مرد در اعلام اراده طلاق شود.

وکیل طلاق توافقی در مشهد ۲۰روزه  ۰۹۱۵۱۱۸۶۸۶۲

در حالتی که زن، وکالت طلاق، از سوی شوهرش دارد، با مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری در مشهد و مشاور حقوقی، یه تعویض و اعطای وکالت به وکیل ، از سوی مرد، اقدام می کند و وکیل پایه یک دادگستری، جانشین مرد در مراجعه به دادگاه خانواده و طی مراحل طلاق توافقی می شود.

اگر زوجه نیز نیاز به وکیل پایه یک دادگستری در پرونده طلاق ، داشته باشد، دو وکیل پایه یک دادگستری، با قبول وکالت طرفین، به عنوان وکیل اقدام به ثبت دادخواست و پیگیری پرونده، تا زمان اجرای صیغه طلاق توافقی در دفتر اسناد رسمی طلاق، خواهند نمود.

پس صرف داشتن وکالت بلا عزل محضری برای پرونده طلاق و اجرای صیغه طلاق، برای مراجعه به دادگاه خانواده کافی نیست و با وکالت محضری اعطایی از سوی شوهر برای پرونده طلاق، فقط امکان عقد قرارداد برای پرونده طلاق توافقی با یکی از وکلای پایه یک دادگستری، وجود دارد.

وکیل طلاق توافقی در مشهد، می تواند وکیل پایه یک دادگستری

و مشاور حقوقی و یا وکیل محضری و مدنی باشد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد ،عنوانی است که بعضی از موسسه های حقوقی غیرمجاز فاقد دانش حقوقی جهت بازاریابی غیر متعارف، از آن استفاده می کنند.

بهترین وکیل طلاق فوری در مشهد به عنوان وکیل ، دارای ویژگی هایی است که می توان به مهمترین آنها که دارا بودن دانش کافی حقوقی در دعاوی خانواده، به عنوان مشاور حقوقی خانواده و مشاور حقوقی اشاره کرد که می تواند لازمه قبول پرونده طلاق توافقی فوری در مشهد، توسط وکیل طلاق توافقی باشد.

مطالب مرتبط

اگر نیاز به مشاوره دارید ؟

از طریق لینک زیر درخواست مشاوره رایگان بدهید .

علی ابراهیمی مهر
تماس