وکیل قتل در مشهد - 09151186862Reviewed by علی ابراهیمی مهر on Nov 16Rating: 5.0وکیل قتل در مشهدوکیل قتل در مشهد,وکیل پرونده های ملکی وکلای زبده برای دفاع محکم از اموال و دارایی های شما در داد گاه های حقوقی،خانواده،پزشکی،کیفری 09151186862

وکیل قتل در مشهد

وکیل قتل در مشهد
وکیل قتل در مشهد

برای مشاوره با وکیل قتل در مشهد با شماره 09151186862 تماس بگیرید ، لطفا کوتاه و در حد 1 سوال باشد / سپاس

 

وکیل پرونده قتل

وکیل پرونده قتل باید علاوه بر تبحر در امور حقوقی قتل ، بسیار نترس و شجاع باشد تا بتواند از حقوق موکل و بازماندگان مقتول بخوبی دفاع نماید

 

مشاوره حقوقی حضوری

شما می توانید با دریافت وقت جهت مشاوره حقوقی حضوری با وکلای متخصص مشهد ، راهکارهای حقوقی را دریافت و یا پرونده خود را جهت دادن وکالت به وکیل متخصص بسپارید.

شکایت قتل اگر توسط وکیل انجام شود چه مزایایی دارد؟

مدت زمان اثبات جرم قتل کمتر میباشد.
نیازی به حضور شاکی در دادگاه نخواهد بود.
در صورت متواری بودن قاتل میتواند سریعا او را جلب کند.
در صورت رضایت اولیای دم وکیل میتواند از طرف شاکی دیه را به آنها پرداخت کند.
وکیل قتل میتواند رضایت و یا عدم رضایت شاکی را اعلام نماید و نیازی به حضور شاکی برای اعلام رضایت نخواهد بود.

انواع قتل
بر طبق ماده ۲۰۴ قانون مجازات اسلامی :

قتل نفس ۳ نوع است:
عمد
شبه عمد
خطای محض

 

تفاوت قتل عمدی و قتل غیر عمدی چیست؟

قتل يعنی كشتن یا گرفتن جان يك انسان. از زمانی كه جامعه بشری شكل گرفت جرم قتل نيز به وجود آمده و همیشه جرم بوده است. موضوع جرم قتل انسان زنده است به عبارت دیگر انسان زنده ای که مورد حمایت قانون میباشد. بنابراین کشتن حیوانات قتل محسوب نخواهد شد.

به طور كلی قتل به دو دسته «عمد» و «غيرعمد» (خطايی) تقسيم می شود که البته در کشور ما نوع سومی كه به آن «قتل شبه عمد» گفته مي شود نيز وجود دارد.

اگر بخواهیم تفاوت قتل عمد و غیرعمد را بگوییم در قتل عمد قاتل با هدف قبلی قصد كشتن مقتول (فردی که کشته شده است) را دارد اما در قتل غير عمد، قاتل هدف قبلی برای کشتن ندارد و بر اساس سهل انگاری موجب از بين رفتن انسانی می شود.

 

آیا خانواده مقتول برای اعدام قاتل باید دیه بدهند؟

در صورتی كه مقتول زن و قاتل مرد باشد برای اجرای قصاص مرد باید تفاضل دیه یعنی نصف دیه را به ورثه قاتل پرداخت.

یعنی‌ اینكه برای اجرای حكم قصاص و اعلام یك مرد قاتل، باید نصف دیه از سوی اولیاء دم مقتوله (زن) به قاتل پرداخت گردد. ولی‌ اگر زنی مردی را بكشد قصاص می‌شود و اولیای مقتول جز خون زن مستحق چیز دیگری نیستند.

 

مطالبه دیه قتل میتواند بیشتر از دیه انسان کامل باشد؟

ولی دم می‌تواند به میزانی که خودش تعیین می‌کند، در ازای گذشت از خون فرزندش دیه طلب کند. این مبلغ می‌تواند بیشتر یا کمتر از دیه کامل فرد مسلمان باشد. با دریافت دیه قصاص از محکوم ساقط می‌شود.

دخالت مدعی العموم و اظهارنظر در بعضی موارد نیز می‌تواند موجب ساقط شدن حکم قصاص شود و این در صورتی است که مجنی علیه ولی نداشته باشد و یا شناخته نشود و یا به او دسترسی نباشد که در این صورت ولی دم او ولی امر مسلمین است و رئیس قوه قضایه با اجازه از ولی امر و تفویض اختیار به دادستان‌های مربوطه نسبت به تعقیب مجرم و تقاضای قصاص یا دیه حسب مورد اقدام می‌نماید.

پیام بگذارید