وکیل فروش مال غیرReviewed by علی ابراهیمی مهر on Feb 23Rating: 5.0وکیل فروش مال غیروکیل فروش مال غیر یکی از مظاهر این اختیار مشروع مدنی، اعطای حق و اختیار در زمینه امور مالی می باشد که قانون برای اشخاص مشخص کرده است که افراد در سایه ی این قدرت مدنی می توانند اعمال تصرف کرده.09151186862

وکیل فروش مال غیر

فروش مال غیر و انتقال مال غیر، یکی از جرایم در حکم کلاهبرداری می باشد. در جامعه مدنی افراد دارای حقوق مالی و غیر مالی تعریف شده ای هستند.

یکی از مظاهر این اختیار مشروع مدنی، اعطای حق و اختیار در زمینه  امور مالی می باشد که قانون برای اشخاص مشخص کرده است که افراد در سایه ی این قدرت مدنی می توانند اعمال تصرف کرده و حقوق خود را استیفاء کنند.

بر همین اساس، اشخاصی وجود دارند که به حقوق مدنی افراد احترام نمی گذارند و با دخل و تصرف غیر قانونی در حقوق مالی افراد، نظم اجتماعی را مختل می کنند. یکی از مصادیق تصرفات غیرقانونی در حقوق مالی افراد، انتقال مال غیر می باشد که برای مالکین قانونی آنها ایجاد زحمت می کند. در این نوع از افعال، شخصی مال دیگری را بدون آگاهی مالک به شخص ثالثی منتقل می کند که در نتیجه هم مالک واقعی و هم انتقال گیرنده متضرر می شوند.

لذا قانونگذار با وضع قوانین خاص کیفری این اقدام را جرم دانسته و شخص مرتکب را مستوجب مجازات کیفری می داند. وضع قوانین خاص در مورد جرم فروش مال غیر، به اندازه ای برای قانونگذار مهم بوده است که حتی در بعضی از موارد شخص مالک را هم در زمینه  انتقال مال غیر مجرم فرض می کند. قانونی که قانونگذار انتقال مال غیر را جرم انگاری کرده و به بیان ماهیت آن پرداخته است، تحت عنوان قانون جرم انتقال مال غیر مصوب سال 5 فروردین 1308می باشد.

وکیل فروش مال غیر

هر وکیل پایه یک دادگستری می تواند به عنوان وکیل فروش مال غیر در پرونده های از این قسم، از طرف شاکی یا متهم قبول وکالت نماید. حضور وکیل در پرونده های کلاهبرداری و فروش و انتقال مال غیر به کاهش زمان مورد نیاز برای اثبات جرم و صدور حکم قطعی دادگاه کمک نموده و نیازی به حضور موکل در مراجع قضایی نمی باشد.

در صورت نیاز به وکیل فروش مال غیر می توانید از مشاوره حقوقی وکیل کیفری مورد اطمینان خود  از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

پیام بگذارید