a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 وکیل مشهد.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

مشهد - بلوار سجاد  . بزرگمهر شمالی 3 - پلاک 27 - طبقه2 - واحد 5 ( موسسه ی طلیعه داران عدالت )

09151186862

موسسه حقوقی و داوری طلیعه داران عدالت

برترین وکلای ایران


تـلـگـرام

اینستاگرام

   
فهرست
 

دانستنی های حقوقی حضانت فرزند-09151186862

وکیل در مشهد , وکیل پایه یک دادگستری , 09151186862 > Uncategorized @fa  > دانستنی های حقوقی حضانت فرزند-09151186862

دانستنی های حقوقی حضانت فرزند-09151186862

a
دانستنی های حقوقی حضانت فرزند-09151186862Reviewed by علی ابراهیمی مهر on Sep 6Rating: 5.0دانستنی های حقوقی حضانت فرزنددانستنی های حقوقی حضانت فرزند بهترین وکیل پایه یک در مشهد - وکیل پایه یک دادگستری وکلای زبده برای دفاع محکم از اموال و دارایی های شما در داد گاه 09151186862

دانستنی های حقوقی حضانت فرزند

دانستنی های حقوقی حضانت فرزند

دانستنی های حقوقی حضانت فرزند

 

سوال: حضانت فرزندان، در صورت طلاق یا اختلافات زوجین چگونه است؟

جواب: حضانت فرزندان تا هفت سالگی حق و تکلیف مادر است؛ پس

از هفت (7) سالگی، حضانت فرزند پسر، تا 15 سالگی (قمری) با پدر خواهد بود

و فرزند دختر، تا 9 سالگی (قمری) با پدر خواهد بود. در خصوص حضانت فرزند

بالغ کمتر از هجده سال، مستندا به ماده 1210 قانون مدنی و رأی وحدت رویه

شماره 30 هیئت عمومی دیوان عالی کشور، مورخ 3/10/1364، با رسیدن طفل به

سن بلوغ شرعی که در پسر، پانزده سال تمام قمری و در دختر، نه سال تمام قمری است،

با توجه به اینکه موضوع حضانت از موضوعات غیر مالی است، لذا حضانت منتفی

بوده و فرد بالغ (پس از بلوغ شرعی) می تواند با هریک از والدین یا اجداد خود که

بخواهد زندگی کند. اما این مسئله، مانع از آن نیست که برای فرزندان، بعد از سن

بلوغ شرعی، درخواست ملاقات داده شود. بنابراین، با توجه به ماده 45 قانون حمایت

خانواده مصوب 1391، چنانچه مصلحت و غبطه ی کودک یا نوجوان ایجاب کند،

صدور حکم ملاقات چنین فرزندی با هر یک از والدین و تهیه ی الزامات آن توسط

طرف دیگر بلااشکال است و احراز این امر با دادگاه است.

نکته: طبق ماده ی 45 قانون حمایت خانواده، رعایت غبطه و مصلحت کودکان و

نوجوانان در کلیه ی تصمیمات دادگاهها و مقامات اجرایی الزامی است، بنابراین،

دادگاه می تواند با رعایت ماده ی فوق، بعد از سن هفت سالگی، حضانت را همچنان به عهده ی مادر بگذارد.

سوال: آیا زن می تواند حضانت را به شوهر واگذار کند؟

جواب: اگر شوهر بپذیرد، بله؛ در غیر این صورت، با توجه به اینکه حضانت هم حق

است و هم تکلیف، لذا زن نمی تواند حضانت را رد کند. البته بدیهی است که مخارج آن به عهده ی مرد است.

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس 09151186862 بهترین وکیل خانواده در مشهد بهترین وکیل در مشهد بهترین وکیل طلاق در مشهد بهترین وکیل پایه یک بهترین وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد بهترین وکیل کیفری در مشهد جستجوی وکیل در مشهد طلاق طلاق توافقی طلاق توافقی در مشهد طلاق در مشهد طلاق رجعی علی ابراهیمی مهر مشاوره با وکیل کیفری در مشهد مشهد مهریه وصول وصول سفته وصول چک/ وکیل وکیل افترا وکیل خانواده در مشهد وکیل خوب وکیل خوب در مشهد وکیل خوب مشهد وکیل در مشهد وکیل دیه در مشهد وکیل زمین وکیل طلاق وکیل طلاق توافقی در مشهد وکیل فروش مال غیر وکیل فروش مال غیر در مشهد وکیل محبوب مشهد وکیل مشهد وکیل مهریه در مشهد وکیل پایه یک وکیل پایه یک دادگستری وکیل چک وکیل چک برگشتی وکیل چک برگشتی در مشهد وکیل چک در مشهد وکیل کلاهبرداری چک