a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 وکیل مشهد.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

مشهد - بلوار سجاد  . بزرگمهر شمالی 3 - پلاک 27 - طبقه2 - واحد 5 ( موسسه ی طلیعه داران عدالت )

09151186862

موسسه حقوقی و داوری طلیعه داران عدالت

برترین وکلای ایران


تـلـگـرام

اینستاگرام

   
فهرست
 

بهترین وکیل خانواده در مشهد -09151186862- بهترین وکیل طلاق در مشهد

وکیل در مشهد , وکیل پایه یک دادگستری , 09151186862 > وکیل مشهد  > بهترین وکیل خانواده در مشهد -09151186862- بهترین وکیل طلاق در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد -09151186862- بهترین وکیل طلاق در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد -09151186862- بهترین وکیل طلاق در مشهدReviewed by علی ابراهیمی مهر on Sep 24Rating: 5.0بهترین وکیل خانواده در مشهد - بهترین وکیل طلاق در مشهدبهترین وکیل خانواده در مشهد - بهترین وکیل طلاق در مشهد - بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد- وکیل در بلوار سجاد- وکیل در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد

 

وکیل خانواده در مشهد

 

همانطور که از نظر انسانیت هر فردی صرف نظر از نژاد، رنگ و جنس، زبان، مذهب و ملیت عضو خانواده بزرگ بشریت است و حق دارد از یک حداقل حقوق که حقوق بشر نامیده می شود، بهره مند شود خانواده نیز به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی از حمایت برخوردار بوده و دارای حقوق می باشد.

 

انواع دعاوی خانواده

پرداخت نکردن نفقه زن
نفقه مخصوص نکاح دائم است و در نکاح موقت نفقه وجود ندارد. برعهده شوهر است که بعد از عقد نکاح نفقه همسرش را بپردازد در مقابل زن نیز وظیفه دارد که از او تمکین کند. حال اگر زن تمکین نکند ناشزه خطاب می شود و به زن ناشزه نفقه تعلق نمی گیرد.

اگر زن دادخواست نفقه دهد به عهده مرد است که یا اثبات کند نفقه را پرداخت کرده است یا اثبات کند که همسرش ناشزه است.

نحوه تعلق مهریه به زن

در زمان عقد نکاح، مرد مالی را به همسرش هدیه می کند که به آن مهریه گویند. مهریه هم در عقد موقت هم در عقد دائم وجود دارد و تحت هر شرایطی به زن تعلق می گیرد حتی اگر ناشزه باشد.

اگر مهریه عندالاستطاعه باشد زن برای گرفتن آن باید در دادگاه، توانایی مالی شوهر به پرداخت مهریه را اثبات کند که معمولا برای اثبات این موضوع کافی است اموالی از شوهر را به دادگاه معرفی کند.

اجرت المثل زن در دوران ازدواج
زنان می توانند برای انجام کارهای خانه در منزل شوهر مبلغی را دریافت کنند که به آن اجرت المثل گویند.

زن باید اثبات کند که کارهای منزل را از روی تبرع و رضایت انجام نداده است برای این کار می تواند از شهود استفاده کند.

اجرت المثل در حالی به زن تعلق می گیرد که شوهر درخواست طلاق داده باشد و این درخواست طلاق به علت نشوز زن نباشد که اگر زن ناشزه باشد در مدتی که خانه شوهر را ترک کرده است به او اجرت المثل تعلق نمی گیرد.

مبلغ اجرت المثل چه در مورد اموال چه در مورد ازدواج توسط کارشناس دادگاه مشخص می شود.

اجرت المثل ازدواج را باید در دادگاه خانواده و اجرت المثل اموال را در دادگاه عمومی محل وقوع ملک مطرح کرد.

اعسار از پرداخت مهریه
مردان در صورتی که تمایل به جدایی از همسر خود داشته باشند باید تمام حقوق مالی او اعم از نفقه، اجرت المثل و مهریه را بپردازند مردی که از پس پرداخت این حقوق مالی بر نمی آید باید علاوه بر دادخواست طلاق، دادخواست اعسار هم مطرح کند تا پرداخت حقوق مالی زن برای او قسط بندی شود.

فسخ نکاح
اگر ضمن عقد نکاح برای یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده باشد و پس از عقد مشخص شود که فرد مذکور فاقد آن صفت بوده است طرف دیگر حق دارد که عقد را فسخ کند.

ازدواج موقت
ثبت ازدواج موقت برخلاف ازدواج دائم اجباری نیست ولی در موردی که زن در نکاح موقت باردار شود یا طرفین با هم توافق کرده باشند این ازدواج باید در دفتر ثبت ازدواج ثبت شود.

در مورد ازدواج دائم که ثبت آن اجباری است اگر مرد بخواهد ازدواج مجدد کند یا باید با رضایت همسرش اینکار را انجام دهد یا با اثبات عدم تمکین و نشوز همسرش از دادگاه مجوز ازدواج دوم را بگیرد یا به صورت عادی عقد را منعقد کند و پس از شکایت همسر دوم آن را ثبت کند. در هر حال ثبت نکردن ازدواج دائم مجازات به همراه دارد.

الزام به تمکین
بعد از انعقاد عقد نکاح به طور صحیح، رابطه زوجیت بین طرفین برقرار شده و هر کدام از زن و مرد در برابر هم حقوق و تکالیفی را عهده دار می شوند.

به محض عقد نکاح شوهر باید به زن نفقه پرداخت کند و در مقابل زن وظیفه دارد از شوهر تمکین کند.

مرد باید دادخواست الزام به تمکین مطرح کند بعد از دادخواست الزام به تمکین اگر زن دفاعی نکند موضوع به کارشناس ارجاع می شود و کارشناس شرایط را بررسی می کند و اگر زن واقعا منزل را ترک کرده باشد حکم به عدم تمکین داده می شود.

طلاق خلع و مبارات
طلاق خلع از طرف زن مطرح می شود. در واقع زن به خاطر کراهت و تنفری که نسبت به شوهر خود دارد با دادن مالی که یا به میزان مهریه یا کمتر یا بیشتر از آن است درخواست طلاق می کند.

طلاق مبارات طلاقی است که دو طرف از هم کراهت دارند به نام طلاق توافقی شناخته می شود.

طلاق توافقی
طلاق توافقی در مشهد همانطور که از اسم آن مشخص است طلاقی است که در آن زن و شوهر هر دو تمایل به طلاق دارند و در تمام موارد مالی و غیر مالی زندگی مشترک باهم توافق میکنند. مواردی از قبیل حضانت فرزند، مهریه، نفقه و…

طلاق از طرف مرد
طلاقی که از طرف مرد واقع می شود طلاق رُجعی است یعنی شوهر می تواند در زمان عده به همسر خود رجوع کند مگر همسر او باکره یا یائسه باشد که طلاق او، طلاق بائن تلقی می شود و امکان رجوع وجود ندارد.

طلاق از طرف زن
بهرحال زنی که قصد جدایی دارد میتواند با در دست داشتن مدارک لازم از قبیل شناسنامه، کارت ملی، عقدنامه یا رونوشت آن به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق بدهد.

استرداد جهیزیه
جهیزیه طبق عرف به اموالی گفته می شود که زن برای آغاز زندگی مشترک به منزل شوهر می آورد. بنابراین مالکیت جهیزیه برای زن است و شوهر فقط حق استفاده از آن را دارد.

حضانت فرزندان
وظیفه نگهداری و تربیت فرزند طبق قانون به عهده والدین است که به آن حضانت گویند. منظور از نگهداری بر طرف کردن نیازهای جسمی است مثل نیاز به خوراک و نیاز به پوشاک و منظور از تربیت برطرف کردن نیازهای روحی و اخلاقی است مثل نیاز به محبت و آموزش.

حضانت فرزندان تا چند سالگی با پدر است
اگر والدین کودک از هم جدا شوند، حضانت فرزند تا هفت سالگی به عهده مادر و بعد از 7 سالگی به عهده پدر است. اگر در مورد حضانت فرزند بعد از 7 سالگی اختلافی ایجاد شود، دادگاه در مورد آن تصمیم خواهد گرفت.

 

*وکالت تخصصي توسط وکلاي پايه يک دادگستري
در امور حقوقي،کيفري،خانواده،ثبتي،شرکتي،بانک ها و هتل ها

*خدمات و مشاوره حقوقي با وکيل متخصص
*ارزيابي حقوقي
*سرويس محاسبات حقوقي
و ديگر خدمات حقوقي را به صورت تمام وقت در اختيار متقاضيان داخلي و خارجي قرار مي دهد.

آدرس: مشهد-بلوار سجاد-چهارراه بهار-بهارستان 6-پلاک8-واحد6
شماره تماس:09151186862

من، علی ابراهیمی مهر هستم. وكيل پايه يك دادگستري از سال **** الي **، اشتغال

به خدمت در دادگستري استان خراسان رضوی و از سال *** به بعد اشتغال به انجام

وكالت دارم. در حال حاضر نیز به صورت تخصصی به زوجین کمک می کنم تا مراحل

حقوقی برای طلاق توافقی و مطالبه مهریه را به راحتی پشت سر بگذارند و با

رضایت دو جانبه از یکدیگر جدا شوند.

آدرس : مشهد،بلوارسجاد، چهارراه بهار، بهارستان 2، پلاک 8 ، واحد 6 شماره تماس: 09151186862

وکیل ، وکالت ، وکیل در مشهد ، وکیل خوب در مشهد ، وکیل خوب در ایران ،

بهترین وکیل در مشهد ، بهترین وکیل در ایران ، وکیل خانواده ، وکیل بانکی ،

وکیل در طلاق ، وکیل پرونده های ملکی ، وکیل حوادث ورزشی ، وکیل بین المللی ، وکیل در قاچاق مواد مخدر ،

نكو داشت نام آوران عرصه هاي گوناگون داراي دو ويژگي متمايز است: اول آنكه، انسان نكو داشته از اقليم فردی خويش خارج می‌شود و وجهه‌ای اجتماعي می‌يابد، با اين توجيه كه هر بزرگداشتی بزنگاهی است كه سبب می‌شود تا انسان ستوده از قلمرو خويشتن خويش درگذرد و به مقام فرزانگی برسد. نكو داشت لاجرم قرين نيكنامی است و نيكی شانی اخلاقی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس 09151186862 بهترین وکیل خانواده در مشهد بهترین وکیل در مشهد بهترین وکیل طلاق در مشهد بهترین وکیل پایه یک بهترین وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل کلاهبرداری در مشهد بهترین وکیل کیفری در مشهد جستجوی وکیل در مشهد طلاق طلاق توافقی طلاق توافقی در مشهد طلاق در مشهد طلاق رجعی علی ابراهیمی مهر مشاوره با وکیل کیفری در مشهد مشهد مهریه وصول وصول سفته وصول چک/ وکیل وکیل افترا وکیل خانواده در مشهد وکیل خوب وکیل خوب در مشهد وکیل خوب مشهد وکیل در مشهد وکیل دیه در مشهد وکیل زمین وکیل طلاق وکیل طلاق توافقی در مشهد وکیل فروش مال غیر وکیل فروش مال غیر در مشهد وکیل محبوب مشهد وکیل مشهد وکیل مهریه در مشهد وکیل پایه یک وکیل پایه یک دادگستری وکیل چک وکیل چک برگشتی وکیل چک برگشتی در مشهد وکیل چک در مشهد وکیل کلاهبرداری چک